+420 774 402 131 | info@prostorprorodinu.cz

Pojďte nám pomoci!

Pojďte nám pomoci!
3I4A3592
3I4A3636

Pomozte nám vdechnout nový život nevyužívaným dvorkům ve vnitroblocích pražských činžáků!

Tisková zpráva k zahájení crowdfundingové kampaně na portálu Startovač:

Přispějte na vybudování dětských hřišť na nevyužívaných pražských dvorech  

V centru Prahy by ráda vybudovala dětská hřiště nezisková organizace Prostor pro rodinu. Místa, kde by si děti mohly v bezpečí hrát a trávit čas se svými vrstevníky, se nacházejí na nevyužívaných dvorcích vnitrobloků činžovních domů v Praze 2 a 6. Na jejich přeměnu nyní začala sbírka na crowdfundingovém portále Startovač. 

O tom, že by děti měly trávit co nejvíce času venku, není pochyb. Mohou zde rozvíjet své dovednosti, hrát si a učit se překonávat nejrůznější překážky. Jenže zvláště v centru metropole není vždy snadné najít dětské hřiště. Se stejným problémem se potýkaly i dětské skupiny a mikrojesle, které provozuje nezisková organizace Prostor pro rodinu.

„Pohybovat se po rušných pražských ulicích se skupinou malých dětí je velmi složité. Z toho důvodu jsme začali přemýšlet nad jiným řešením, aby si měly děti venku kde hrát,“ říká Karolina Nedělová, ředitelka organizace Prostor pro rodinu, a pokračuje: „V činžovních domech, kde se skupiny či jesle nacházejí, jsou ve vnitrobloku dvory a nejsou využívané tak, jak by si zasloužily. Přišel tedy nápad je předělat na dětská hřiště.“

Nezisková organizace se z počátku sama pustila do úpravy prvního prostoru. Pod návrhem hřiště pro děti je podepsaná přední česká výtvarnice a akademická sochařka Lenka Klodová, jež s Prostorem pro rodinu dlouhodobě spolupracuje. Projektu vtiskla svůj osobitý design a hravost s mnoha zajímavými detaily, které děti baví objevovat. „Náročnost realizace je však nad naše finanční možnosti. Rádi bychom tedy poprosili veřejnost, zda by nám pomohla tento projekt dokončit a zároveň také vybudovat i druhé hřiště kousek od metra I. P. Pavlova,“ apeluje na Pražany Karolina Nedělová a dodává: „Hřiště není jen pro naše děti, ale také pro ty z domů v okolí daných míst.“

Hřiště vybudovaná na nevyužívaných dvorcích vnitrobloků pražských domů dětem nabídnou pískoviště, prolézačky, domečky, ale také truhlíky, kde budou moci děti zahradničit a pěstovat drobnou zeleninu a kytičky pro radost.

Sbírková kampaň na vybudování dvou dětských hřišť odstartovala dnes (22. března) a potrvá přesně 60 dnů, tedy do 21. května. Za tu dobu by nezisková organizace ráda nashromáždila minimálně 132 tisíc korun. Za ně dokončí rozdělané hřiště ve vnitrobloku v  Bubenečské ulici a v Tyršově následně vznikne zcela nové.

Více informací naleznete na www.prostorprorodinu.cz. Sbírková kampaň běží zde.