+420 774 402 131 | info@prostorprorodinu.cz

Dvě zařízení péče o malé děti se nově otevřou na Praze 2

Dvě zařízení péče o malé děti se nově otevřou na Praze 2

Od září začnou nově fungovat dvě zařízení péče o malé děti na Praze 2. Bude se jednat o dětskou skupinu pro děti od jednoho roku a dětský koutek, který nabídne rodičům hlídání jejich potomků, a to i těch nejmenších od šesti měsíců věku. Obě zařízení neziskové organizace Prostor pro rodinu jsou rodinného typu a pojmou dohromady 11 dětí.

Stále se zvyšující počet dětských skupin, kterých je v současnosti v hlavním městě přes 120, se od počátku září ještě navýší. Na Praze 2 v ulici Slezská, nedaleko od náměstí Jiřího z Poděbrad, bude otevřena dětská skupina První slova Jako doma. Toto zařízení bude mít kapacitu při plném obsazení šesti míst a je určeno pro děti od jednoho roku.

Druhé zařízení dětský koutek První krůčky Jako doma pak bude kousek od metra I.P. Pavlova, a to v ulici Tyršova. Jeho maximální kapacita je pět míst a rodiče sem mohou svěřit i své nejmenší potomky. Chůvy se v dětském koutku postarají o děti od šesti měsíců. „Náš nový dětský koutek nabídne rodičům flexibilitu a mohou jej využívat jak pravidelně, tak v případě, že si budou potřebovat jen něco zařídit,“ vysvětluje výhody Karolina Nedělová, ředitelka neziskové organizace Prostor pro rodinu, jež je zřizovatelem obou zařízení, a doplňuje: „Hlídání dětí zde nabízíme v tříhodinových blocích. Velkou výhodou je malý kolektiv a velmi individuální přístup chův. Součástí koutku je také venkovní dvoreček ve vnitrobloku, kde si děti mohou hrát.“

Rostoucí oblibu dětských skupin dokládají čísla. V Praze nabízejí tato zařízení 1750 míst a v celé České republice pak více než 9720. Zájmu rodičů se těší zejména díky možnosti umístění mladších dětí, než přijímají mateřské školy, individuálnímu rozvržení časů, kdy dítě zařízení navštěvuje a také kvůli menším kolektivům, ve kterých si děti snadněji zvykají a díky nimž následně lépe zvládají přestup do větších zařízení.

Obě zařízení První slova Jako doma i První krůčky Jako doma fungovaly rok v pilotním projektu MPSV jako mikrojesle. Nyní se mění na nové formáty a rozšiřují své služby. Z toho důvodu došlo k přeměně na dětskou skupinu a dětský koutek, kdy obě zařízení mimo jiné navýšily své kapacity.

Více informací naleznete na www.prostorprorodinu.cz/mikrojesle