+420 774 402 131 | info@prostorprorodinu.cz

Mikrojesle

logo-opz-barevne

Mikrojesle jsou nejmenším zařízením péče o děti, které nabízí rodinný přístup a prostředí, ale jsou zároveň cenově příznivější než služby domácí chůvy. Spojují výhody domácí rodinné péče s výhodami malého kolektivu se vzdělanými pečujícími.

Prostor pro rodinu se v období 1.4.2017- 31.8.2018 podílí na pilotním ověření mikrojeslí ve spolupráci s MPSV a  od září 2017 jsme otevřeli dvě nová zařízení péče o děti na Praze 2.  

Po skončení projektu budeme pokračovat!  Během pilotního provozu jsme si potvrdili, že služba mikrojeslí je pro rodiče velmi potřebná a děti jsou u nás spokojené, rozhodli jsme se tedy, že mikrojesle zachováme i od 1.9.2018. Kontaktujte nás prosím ohledně podmínek a možnosti přihlášení na simonova@prostorprorodinu.cz, 724923499

logo-jako-doma_Prvni krucky        logo-jako doma-prvni-slova

Mikrojesle Jako doma se nachází v prostorách přízemí:

  • „První krůčky“ v ulici Tyršova 6, blízko I.P. Pavlova (pro již chodící děti) a
  • „První slova“ v ulici Slezská 62, nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad.

Mikrojesle jsou určeny pro  4 děti ve věku od 6 měsíců do 4 let. O děti pečujeme v domácím prostředí, na které jsou malé děti zvyklé, a snažíme se navodit atmosféru širší rodiny, které můžete své dítko bez obav svěřit.

Pečlivě vybíráme pečující osoby a podílíme se na jejich profesním rozvoji. S respektem přistupujeme jak k dětem, tak jejich rodičům.  O našem přístupu si můžete přečíst zde a jak to u nás vypadá najdete v galerii fotek zde a na facebooku.

 

Podmínky v období projektu (do 31.8.2018) pro umístění dítěte v mikrojeslích:

* každý rodič musí splňovat alespoň jednu podmínku vazby na trh práce:

 je zaměstnán (platí i pro zaměstnankyně na MD a RD)/ vykonává podnikatelskou činnost,
 v případě nezaměstnanosti si zaměstnání aktivně hledá (tj. je veden v registru Úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání),
 je zapojen v procesu vzdělávání (studium v prezenční či kombinované formě) či rekvalifikace.

 

Postup přihlášení:

  1. Kontaktujete nás na info@prostoroprorodinu.cz nebo simonova@prostorprorodinu.cz a domluvíte si návštěvu v mikrojeslích
  2. Pokud vás naše prostředí osloví, napíšete Magdě Šimonové na simonova@prostorprorodinu.cz  a ověříte si volnou kapacitu pro dny, které chcete chodit. Pošlete nám rezervační přihlášku.
  3.  Zajistíte si dokumenty nutné pro zahájení docházky: evidenční list, potvrzení o postavení na trhu práce u obou rodičů (platí pro období projektu, je třeba dodat minimálně při zahájení a ukončení docházky a také při každé změně). Příslušné formuláře můžete obdržet v mikrojeslích nebo vám je zašleme elektronicky.
  4. Domluvíme si datum zahájení docházky.
  5. Podepíšeme smlouvu a monitorovací list.

Telefonní kontakty:

Pro přihlášení: 774 442 131 (Karolina Nedělová) a 724 923 499 (Magda Šimonová)
První krůčky: 608 610 952 (raději sms a jen v nutných případech)
První slova: 608 164 350 (raději sms a jen v nutných případech)

Projekt s reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_127/0003661 je spolufinancován z Evropského strukturálního fondu.