+420 774 402 131 | info@prostorprorodinu.cz

Zařízení péče o děti v Praze 6

logo-opz-barevne

Nová zařízení péče o malé děti  již otevřena !

Naše organizace Prostor pro rodinu má dlouhodobou zkušenost v oblasti služeb péče o děti a vzdělávání. V září 2016 jsme otevřeli dvě dětské skupiny na Praze 6, abychom konečně také uvedli do praxe naše zkušenosti a know how ve vlastním zařízení péče o děti. V září 2017 jsme otevřeli dětskou skupinu v Berouně a dvoje mikrojesle na Praze 2.

Zařízení „Hrajeme si“ v blízkosti stanice tramvaje Hadovka je určeno pro menší děti zejména ve věku 1-3 roky.
Zařízení „Radost“ v blízkosti metra Hradčanská je určeno zejména pro děti od 2 let až do začátku školní docházky, které rády běhají, lezou, skáčou a vůbec milují pohyb uvnitř i venku.

Zařízení „Medvídek v Berouně„, je také dětská skupina pro maximálně 12 dětí: pro předškolní děti od 1 roku, a nachází se na adrese Tyršova 58/10.

Mikrojesle „Jako doma – První krůčky – První slova“ naleznete na Praze 2 v ul. Tyršově 6 a Slezské 62. Vytvářejí rodinné prostředí pro maximálně 4 děti ve věku 6 měsíců až 4 roky.

Všechna zařízení vznikají díky podpoře ESF, v programu OPZ, který řídí MPSV. Příspěvky, které budou vybírány od rodičů tak tvoří pouze část nákladů na provoz, případně program, ostatní je hrazeno projektem.

Tady je náš koncept:

O vzniku
Důvodem vzniku našich zařízení je naše osobní zkušenost úzké a silné vazby s našimi dětmi, ale zároveň také snahy o naplnění i jiných než čistě mateřských (a otcovských) potřeb a povinností.

Láskyplná a respektující péče rodiny je u malých miminek, batolat i větších dětí extrémně důležitá a chápeme případné obavy, které mohou mít rodiče, když své děťátko „odevzdávají“ do rukou cizích osob.

Domníváme se, že pokud existuje opravdu kvalitní, důvěryhodná a flexibilní forma péče o děti, nemusí se jednat o kompromis kariéra nebo dítě, ale péče o děti i mimo náš domov se stává součástí našeho života a výchovy.

Co je pro nás zásadní
Dítě
V našich zařízeních klademe důraz na respektující, láskyplný a radostný přístup k dětem a individuální péči v úzké spolupráci s rodinou.

Rodina
Rodiče jsou u nás vítáni a jejich potřebám nasloucháno, nesnažíme se však rodiče nahradit nebo překonat, ale doplnit, jako fungující součást systému péče o dítě. Víme a respektujeme, že každý rodič dělá pro své děťátko to, co považuje v danou chvíli za nejlepší. Ohlasy rodičů najdete zde.

Svoboda, důvěra
Za zásadní považujeme pobyt venku a možnost nechat děti svobodně si hrát. Chceme, aby děti mohly být přirozeně radostné, či takové jaké se cítí, aby se učily prožitky a hrou a mohly rozvíjet svoji tvořivost. Důvěřujeme dětem, že vše, co dělají, má svoji příčinu. Nepodporujeme zbytečnou soutěživost a porovnávání.

Estetika, přirozenost
Dbáme na estetiku vybavení a hraček pro děti, kdy čerpáme inspiraci také od našich zahraničních partnerů. Upřednostňujeme přírodní materiály. Podívejte se do galerie fotek, jak to u nás vypadá.

Kvalita pečujících osob
Klademe důraz na pečlivý výběr pečujících osob, kterým poskytneme komplexní vzdělávání a podporu, tak aby dokázaly láskyplně naplňovat potřeby dětí v souladu s moderními přístupy a  poznatky, znalostí vývojové psychologie i respektu k dětské osobnosti. Provádíme supervizi jejich činnosti.

Inspirace
Inspirativní je pro nás Waldorfská pedagogika, systém Reggio Emilia, péče o děti v lesních školkách a pedagogika Fridricha Froebela, který stejně jako J.A. Komenský vnímal péči a výchovu dětí jako druh umění.

Hrajeme si od 1. roku

Radost pro děti od 2 let

Přihláška

Více informací a dojednání osobní schůzky s prohlídkou dětských skupin je možné po individuální domluvě s Mgr. Karolinou Nedělovou na telefonu 774442131, nebo emailu: nedelova@prostorprorodinu.cz

O přihlášku pro Vaše děti si můžete napsat na info@prostorprorodinu.cz