+420 774 402 131 | info@prostorprorodinu.cz

Prostor pro muže

Nabízíme prostor pro prezentaci mužů, které baví péče o děti a práce s nimi.

ondra-kracman

Ing. Ondra Kracman

Proslulý vedoucí indiánských táborů Ing. Ondra Kracman spolupracuje s o.s. Prostor pro rodinu jako lektor prožitkových seminářů. Je zároveň absolventem rekvalifikačního Kurzu péče o děti.

Před vstupem do Kurzu péče o malé děti:

„Jmenuji se Ondra Kracman a od 14 let jsem v indiánském oddílu jako praktikant a posléze jako jeho vedoucí. V současné době spolupracuji s o.s. „Projekt Odyssea“, které realizuje různé kurzy zaměřené na OSV (osobnostní a sociální výchova). Dále spolupořádám zážitkové akce pro rodiny s malými dětmi.
Do kurzu jsem se přihlásil, protože mě „práce“ s dětmi baví. Myslím si, že nastává čas na to, aby se i muži začali více zapojovat do výchovy a vzdělávání dětí.“

Nyní, rok, po absolvování Kurzu péče o děti, je Ondra ředitelem o.p.s. Mozaika Psáry. Výsledky jeho práce jsou na www.klub-mozaika.cz.

Joseph-R-Shepherd

Joseph R. Shepherd

Americký antropolog Joseph R. Shepherd přednášel 26.6. 2012 pro absolventky Kursu pro pečující o kooperativních aspektech chování chlapců a výchově dívek a chlapců v rodinách afrického domorodého kmene Kua. Na snímku předvádí nákladní auto-hračku, kterou se naučil sestrojit v Africe od jednoho z chlapců.

vaclav-sneberger-300x300

Václav Šneberger

Konzultant, lektor a kouč z Ligy otevřených mužů.

jakub-chaba

Jakub Chaba

Vystudoval jsem Propagační výtvarnictví a hrál jsem v kapelách Fake tapes, The Puppits a nyní Peter Pan complex na basskytaru. Rok a půl jsem pracoval v Centru předškolních dětí VLAŠTOVKA ve Stanici Techniků a nyní zde vedu Výtvarné ateliéry pro předškolní děti a učím Počítačovou grafiku. Na práci s malejma dětma mě nejvíc baví, že s nima můžu zkoušet dělat věci, který jsem jako malej nestihnul, nebo nebyl nikdo, kdo by mi s tim pomohl. Třeba postavit si draka apod. Myslím, že práce s dětma je jedno z nejsmysluplnějších povolání. Navíc se v Čechách ve školství zoufale nedostává chlapů a to je podle mě škoda. Csabba (čaba) Jakubovu práci s dětmi mohou posluchačky a posluchači Kursu péče o malé děti zažít při absolvování odborných praxí.