+420 774 402 131
Prostor pro děti, prostor pro rodiče

Kdo jsme?

Tvoříme prostor, ve kterém je možné sladit svou práci a péči o rodinu.
Prostor pro rodiče, pro pečující a pro zaměstnavatele.
Prostor v srdci společnosti

Chtěla bych vyzdvihnout především hluboce lidský přístup, přirozenost, životní logiku a funkčnost, které jsou charakteristické pro koncepci Prostoru pro rodinu a zásadní pro jeho obdivuhodně úspěšné výsledky.

– Doc. PhDr. Eva Opravilová CSc., Asociace předškolní výchovy, Pedf. UK

Moc Vám ze srdce děkuji za získání všech zkušeností a cenných rad. Naše firemní školička Ádepáček funguje pořád a velmi dobře.

– Jiřina Žižková, ADP, a.s. Plzeň

Chůvy jsou skvěle, prostředí krásné - jsme vděčni za veškerou péči, kterou jste našemu synovi věnovali. . Dekujeme!

– Marcela G. maminka

Co se právě děje

Dvě zařízení péče o malé děti otevíráme na Praze 2!

Od září začnou nově fungovat dvě zařízení péče o malé děti na Praze 2. Bude se jednat o dětskou skupinu pro děti od jednoho roku a dětský koutek, který nabídne rodičům hlídání jejich potomků, a to i těch nejmenších od šesti měsíců věku. Obě naše zařízení jsou rodinného typu a pojmou dohromady 11 dětí.

Stále se zvyšující počet dětských skupin, kterých je v současnosti v hlavním městě přes 120, se od počátku září ještě navýší. Na Praze 2 v ulici Slezská, nedaleko od náměstí Jiřího z Poděbrad, bude otevřena dětská skupina Jako doma První slova. Toto zařízení bude mít kapacitu při plném obsazení šesti míst a je určeno pro děti od jednoho roku. Druhé zařízení dětský koutek Jako doma První krůčky pak bude kousek od metra I.P. Pavlova, a to v ulici Tyršova. Jeho maximální kapacita je pět míst a rodiče sem mohou svěřit i své nejmenší potomky. Chůvy se v dětském koutku postarají o děti od šesti měsíců. „Náš nový dětský koutek nabídne rodičům flexibilitu a mohou jej využívat jak pravidelně, tak v případě, že si budou potřebovat jen něco zařídit,“ vysvětluje výhody Karolina Nedělová, ředitelka neziskové organizace Prostor pro rodinu, jež je zřizovatelem obou zařízení, a doplňuje:

„Hlídání dětí zde nabízíme v tříhodinových blocích. Velkou výhodou je malý kolektiv a velmi individuální přístup chův. Součástí koutku je také venkovní dvoreček ve vnitrobloku, kde si děti mohou hrát.“

Rostoucí oblibu dětských skupin dokládají čísla. V Praze nabízejí tato zařízení 1750 míst a v celé České republice pak více než 9720. Zájmu rodičů se těší zejména díky možnosti umístění mladších dětí, než přijímají mateřské školy, individuálnímu rozvržení časů, kdy dítě zařízení navštěvuje a také kvůli menším kolektivům, ve kterých si děti snadněji zvykají a díky nimž následně lépe zvládají přestup do větších zařízení. Obě zařízení Jako doma První slova i První krůčky fungovaly rok v pilotním projektu MPSV jako mikrojesle. Nyní se mění na nové formáty a rozšiřují své služby. Z toho důvodu došlo k přeměně na dětskou skupinu a dětský koutek, kdy obě zařízení mimo jiné navýšily své kapacity.

Máte nějaké dotazy?

Zanechejte nám vzkaz a my se Vám ozveme:

odeslat kontakt

Naši partneři