+420 774 402 131
Prostor pro děti, prostor pro rodiče

Mikrojesle

Pro koho jsou určeny Mikrojesle

Mikrojesle jsou nejmenším zařízením péče o děti, které nabízí rodinný přístup a prostředí, ale jsou zároveň cenově příznivější než služby domácí chůvy. Spojují výhody domácí rodinné péče s výhodami malého kolektivu se vzdělanými pečujícími. Prostor pro rodinu se účastnil pilotního projektu ověření mikrojeslí ve spolupráci s MPSV. Během pilotního provozu jsme si potvrdili, že služba je pro rodiče velmi potřebná a děti jsou u nás spokojené. Proto jsme se rozhodli, že mini zařízení péče o děti zachováme.

O děti pečujeme v rámci našeho konceptu „Jako doma“ v domácím prostředí, na které jsou malé děti zvyklé, a snažíme se navodit atmosféru širší rodiny, které můžete své dítko bez obav svěřit. Pečlivě vybíráme pečující osoby a podílíme se na jejich profesním rozvoji. S respektem přistupujeme jak k dětem, tak k jejich rodičům.

Aktuálně v centru Prahy fungují 3 zařízení: Dětská skupina „První slova“ pro maximální počet 6 dětí od 1 roku.

Mikrojesle: „První krůčky“ a „Jako doma“ pro maximálně 4 děti od 6 měsíců.

Z důvodu malého počtu přítomných dětí bývají kapacity těchto zařízení naplněny. Je možné si ověřit aktuální stav e-mailem.

Koordinátorkou je Monika Frydrychová, ozvat se jí můžete na e-mail frydrychova@prostorprorodinu.cz

Tatínek Milan: Bez mikrojeslí bych přišel o práci

Naše mikrojesle

Mikrojesle „První krůčky“ se nachází v ulici Tyršova 6 v Praze 2.

Od roku 2019 do roku 2022 fungovaly mikrojesle v rámci projektu „Mikrojesle První krůčky“ (hrazeno z ESF – Operační program Zaměstnanost). Více zde.

Kontakt pro více informací a přihlášení: frydrychova@prostorprorodinu.cz

Do skupinky můžete nahlédnout zde.

Kdo o děti pečuje? Podívejte se sem.

Mikrojesle „Jako doma" se nachází v ulici Slezská 62 nedaleko námestí Jiřího z Poděbrad.

Od roku 2019 do roku 2022 fungovaly mikrojesle v rámci projektu „Mikrojesle Jako doma“ (hrazeno z ESF – Operační program Zaměstnanost), od července 2022 fungují se státním příspěvkem na provoz dětské skupiny – normativ dle zákona o dětské skupině č. 247/2014 sb. Více zde.

Kontakt pro více informací a přihlášení: frydrychova@prostorprorodinu.cz

Do skupinky můžete nahlédnout zde.

Kdo o děti pečuje? Podívejte se sem.

Jak se přihlásit? Zeptejte se Moniky

Ochotně vám zodpoví všechny dotazy týkající se dětských skupin První krůčky, První slova a Jako doma. Můžete jí napsat také na e-mail frydrychova@prostorprorodinu.cz

odeslat dotaz

Jak bude přihlášení probíhat?

  1. Společně s Monikou naplánujete návštěvu v našem zařízení péče o děti a ověříte si kapacitu pro dny, ve které chcete, aby k nám vaše dítě docházelo.
  2. Následně nám pošlete vyplněnou přihlášku.
  3. Zajistíte si dokumenty, které jsou nutné pro zahájení docházky: evidenční list, smlouvu a potvrzení o postavení na trhu práce. Příslušné formuláře můžete obdržet při prohlídce nebo vám je zašleme elektronicky.
  4. Domluvíte si datum zahájení docházky.

Přihláška ke stažení, ceníky,
provozní řády

Zde najdete přihlášku, kterou si můžete stáhnout, a v klidu doma vyplnit.
K dispozici jsou také ceníky a provozní řády jednotlivých dětských skupin.

Zkušenosti rodičů

„Jsme moc rádi, že jsme na tento Prostor narazili a holky sem chodí. Jsme všichni nadšeni. Naše první zkušenost se skupinou a velmi pozitivní. Nebudete zakládat školy? :-)“

maminka Klárky a Kristýnky (DS Radost)

„Dcerka si zpívá, říká básničky, doma si jen tak sama začne. Je to skvělé, je vidět, jak se dětem věnují. Jen je mi líto, že odcházíme a já jen doufám, že dcerka bude spokojena ve státní školce jako tady u vás. Má to tu ráda.“

maminka Ellen (DS Medvídek v Berouně)

„Velice milý a vstřícný přístup. Vše perfektní, maximální spokojenost.“

maminka Natálky a Kryštůfka (DS Medvídek v Berouně)

„Vždy mě při vyzvednutí dcerky ze skupiny zaměstnanci informují o průběhu dne. Vím tak vše, co mě zajímá a nemusím se ptát. Docházka ovlivnila život dcery, a to velice pozitivně. Dcera je spokojená a vývojově vidím velké pokroky. Já a manžel jsme tak spokojeni a v době docházky stihneme spoustu práce.“

maminka Annabeth (DS Medvídek v Berouně)

Naši partneři