+420 774 402 131
Prostor pro děti, prostor pro rodiče

Dětské skupinky

Provozujeme tři dětské skupiny. Dvě v Praze a jednu v Berouně. Život s dětmi v těchto skupinách se odehrává na několika jednoduchých principech.

Zájem dítěte je pro nás vždy na prvním místě. Rodiče jsou u nás vítáni a jejich potřebám je nasloucháno, nesnažíme se však rodiče nahradit nebo překonat, ale doplnit, jako fungující součást systému péče o dítě. Za zásadní hodnotu dětství považujeme svobodnou a volnou hru, možnost projevu a sebevyjádření.Důvěřujeme dětem, že vše, co dělají, má svou příčinu.

Neuplatňujeme genderové stereotypy ve výchově ani při hře.Dbáme na estetiku vybavení a hraček pro děti. Upřednostňujeme přírodní materiály. Používáme ekologické hygienické a čistící prostředky všude, kde je to možné. Snažíme se dětem podávat vyváženou a zdravou stravu, bez umělých aditiv a dochucovadel a dle zásad zdravé výživy pro nejmenší děti. Pobyt venku a přirozená péče o prostředí, ve kterém žijeme, je zásadní součástí našeho programu. Koordinátorkou dětských skupin je Barbora Hurychová. Ozvat se jí můžete na hurychova@prostorprorodinu.cz

Kvalita pečujících osob (chův)

Klademe důraz na pečlivý výběr pečujících osob, kterým poskytneme komplexní vzdělávání a podporu, tak aby dokázaly láskyplně naplňovat potřeby dětí v souladu s moderními přístupy a poznatky, znalostí vývojové psychologie i respektu k dětské osobnosti. Provádíme supervizi jejich činnosti.

Inspirace pro naši práci

Inspirativní je pro nás Waldorfská pedagogika, systém Reggio Emilia, péče o děti v lesních školkách a pedagogika Fridricha Froebela, který stejně jako J.A. Komenský vnímal péči a výchovu dětí jako druh umění.

Všechna zařízení vznikají díky podpoře ESF, v programu OPZ, který řídí MPSV. Příspěvky, které budou vybírány od rodičů, tvoří pouze část nákladů na provoz, případně program, ostatní je hrazeno projektem.

Naše dětské skupiny

Dětská skupina Hrajeme si se nachází v blízkosti stanice tramvaje Hadovka a je určena pro menší děti – zejména ve věku od 1 roku do 4 let. Ve skupině je maximálně 12 dětí, o které se starají dvě až čtyři pečující osoby. Dětskou skupinu „Hrajeme si“ najdete na Praze 6 v ulici České družiny 18.

Kontakty přímo na dětskou skupinu pro rodiče již přihlášených dětí:

email: hrajemesi@prostorprorodinu.cz

mobil: +420 776 476 151 (raději sms).

Do skupinky můžete nahlédnout zde.

Dětská skupina Radost se nachází v blízkosti metra Hradčanská a je určena zejména pro děti od 2 let až do začátku školní docházky. Na své si zde přijdou děti, které rády běhají, lezou, skáčou a vůbec milují pohyb uvnitř i venku. Ve skupině je maximálně 12 dětí, o které se starají dvě až tři pečující osoby. Jsou zde děti, které potřebují více pohybu a dynamičtější aktivity. Dětská skupina Radost se nachází v ulici Bubenečská 13 na Praze 6.

Kontakt do dětské skupiny pro rodiče již přihlášených dětí:

e-mail: radost@prostorprorodinu.cz

mobil: +420 774 808 293 (raději sms).

Dětská skupina Medvídek v Berouně se nachází, jak už název napovídá, v Berouně a je určena pro děti od 1 roku do začátku školní docházky. Ve skupině je maximálně 12 dětí a spolu s nimi jsou zde dvě až čtyři pečující. Dětská skupina Medvídek v Berouně se nachází v ulici Tyršova 58/10 v Berouně.

Kontakt přímo do skupiny:

e-mail: medvidek@prostorprorodinu.cz

mobil: +420 778 513 121 (raději sms).

Do skupinky můžete nahlédnout zde.

Náš koncept a historie

První dvě dětské skupiny jsme otevřeli v září 2016 v Praze 6 a o rok později další v Berouně.

Přáli bychom si, aby naše dětské skupiny byly součástí rodiny a pečující v nich prodlouženou rukou rodičů. V našich zařízeních klademe důraz na respektující, láskyplný a radostný přístup k dětem a individuální péči v úzké spolupráci s rodinou. Rodiče jsou u nás vítáni a jejich potřebám nasloucháme. Naše chůvy je doplňují a respektují jejich názory a pravidla výchovy.

Za zásadní považujeme pobyt venku, kde si děti mohou hrát. Chceme, aby byly přirozené a učily se prožitky a hrou, pomocí nichž pak mohou rozvíjet svoji tvořivost. Nepodporujeme zbytečnou soutěživost a porovnávání. V tomto věku se děti nejvíce učí hrou a nápodobou. Podporujeme tedy jejich kreativitu prostřednictvím vhodných hraček, nejčastěji z přírodních materiálů. Učíme také děti tradicím souvisejícím s koloběhem roku a tvoříme s nimi jejich první malá umělecká díla.

Zeptejte se Karoliny

Ochotně Vám zodpoví všechny dotazy týkající se dětských skupin a Školy péče o děti.

odeslat dotaz

Jak se přihlásit?

Chcete-li k nám do některé z dětských skupin přihlásit své dítě, napište nám na email info@prostorprorodinu.cz. Domluvíme se na podrobnostech.

Fotogalerie

Zkušenosti rodičů

„Jsme moc rádi, že jsme na tento Prostor narazili a holky sem chodí. Jsme všichni nadšeni. Naše první zkušenost se skupinou a velmi pozitivní. Nebudete zakládat školy? :-)“

maminka Klárky a Kristýnky (DS Radost, 15.11.2017)

„Dcerka si zpívá, říká básničky, doma si jen tak sama začne. Je to skvělé, je vidět, jak se dětem věnují. Jen je mi líto, že odcházíme a já jen doufám, že dcerka bude spokojena ve státní školce jako tady u vás. Má to tu ráda.“

maminka Ellen (DS Medvídek v Berouně)

„Velice milý a vstřícný přístup. Vše perfektní, maximální spokojenost.“

maminka Natálky a Kryštůfka (DS Medvídek v Berouně)

„Vždy mě při vyzvednutí dcerky ze skupiny zaměstnanci informují o průběhu dne. Vím tak vše, co mě zajímá a nemusím se ptát. Docházka ovlivnila život dcery, a to velice pozitivně. Dcera je spokojená a vývojově vidím velké pokroky. Já a manžel jsme tak spokojeni a v době docházky stihneme spoustu práce.“

maminka Annabeth (DS Medvídek v Berouně)

Naši partneři