+420 774 402 131
Prostor pro děti, prostor pro rodiče

Dětské skupiny

Provozujeme šest dětských skupin v Praze a jednu v Berouně. Život s dětmi v těchto skupinách se odehrává na několika jednoduchých principech.

Zájem dítěte je pro nás vždy na prvním místě. Rodiče jsou u nás vítáni a jejich potřebám je nasloucháno, nesnažíme se však rodiče nahradit nebo překonat, ale doplnit, jako fungující součást systému péče o dítě. Za zásadní hodnotu dětství považujeme svobodnou a volnou hru, možnost projevu a sebevyjádření. Důvěřujeme dětem, že vše, co dělají, má svou příčinu.

Neuplatňujeme genderové stereotypy ve výchově ani při hře. Dbáme na estetiku vybavení a hraček pro děti. Upřednostňujeme přírodní materiály. Používáme ekologické hygienické a čistící prostředky všude, kde je to možné. Snažíme se dětem podávat vyváženou a zdravou stravu bez umělých aditiv a dochucovadel dle zásad zdravé výživy pro nejmenší děti. Pobyt venku a přirozená péče o prostředí, ve kterém žijeme, je zásadní součástí našeho programu.

Dětské skupiny fungují se státním příspěvkem na provoz dětské skupiny – normativ dle zákona o dětské skupině č. 247/2014 sb.

Kvalita pečujících osob (chův)

Klademe důraz na pečlivý výběr pečujících osob, kterým poskytneme komplexní vzdělávání a podporu tak, aby dokázaly láskyplně naplňovat potřeby dětí v souladu s moderními přístupy a poznatky, znalostí vývojové psychologie i respektu k dětské osobnosti. Provádíme supervizi jejich činnosti.

Inspirace pro naši práci

Inspirativní je pro nás Waldorfská pedagogika, systém Reggio Emilia, péče o děti v lesních školkách a pedagogika Fridricha Froebela, který, stejně jako J.A. Komenský, vnímal péči a výchovu dětí jako druh umění.

Naše dětské skupiny

Dětská skupina Hrajeme si je určena pro děti ve věku od 1 roku do zahájení školní docházky, ale zpravidla od nás děti odchází mezi 3.-4. rokem do MŠ.

Nachází se na adrese Alej Českých exulantů 367/8, Praha 6. (mapa)

Více o skupince zde.

Dětská skupina Radost je určena pro děti od 2 let až do začátku školní docházky, ale zpravidla od nás děti odchází mezi 3.-4. rokem do MŠ.

Nachází se v ulici Bubenečská 13 v Praze 6, v blízkosti zastávky metra Hradčanská. (mapa)

Více o skupince zde.

Dětská skupina Medvídek v Berouně je určena pro děti od 1 roku do začátku školní docházky, ale zpravidla od nás děti odchází mezi 3.-4. rokem do MŠ.

Nachází se v ulici Tyršova 58/10 v Berouně. (mapa)

Více o skupince zde.

Dětská skupina První slova je určena pro děti od 1 roku do zahájení školní docházky, ale zpravidla od nás děti odchází mezi 3.-4. rokem do MŠ.

Nachází se v ulici Slezská 62 v Praze 2 nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad. (mapa)

Více o skupince se dozvíte zde.

Dětská skupina „První krůčky“ je určena pro děti od 6 měsíců do začátku školní docházky, ale zpravidla od nás děti odchází mezi 3.-4. rokem do MŠ.

Nachází se v ulici Tyršova 1811/6 v Praze 2. (mapa)

Od roku 2019 do roku 2022 fungovala jako mikrojesle v rámci projektu „Mikrojesle První krůčky“ (hrazeno z ESF – Operační program Zaměstnanost), od července 2022 funguje jako nejmenši dětská skupina se státním příspěvkem na provoz dětské skupiny – normativ dle zákona o dětské skupině č. 247/2014 sb.. Více zde.

Více o skupince zde.

Dětská skupina „Jako doma" je určena pro děti od 6 měsíců do začátku školní docházky, ale zpravidla od nás děti odchází mezi 3.-4. rokem do MŠ.

Nachází se v ulici Slezská 62 v Praze 2 nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad. (mapa)

Od roku 2019 do roku 2022 fungovala jako mikrojesle v rámci projektu „Mikrojesle Jako doma“ (hrazeno z ESF – Operační program Zaměstnanost), od července 2022 funguje jako nejmenší dětská skupina se státním příspěvkem na provoz dětské skupiny – normativ dle zákona o dětské skupině č. 247/2014 sb. Více zde.

Více o skupince zde.

Dětská skupina „Do malého světa“ je určena pro děti od 1 roku věku do začátku školní docházky, ale zpravidla od nás děti odchází mezi 3.-4. rokem do MŠ.

Nachází se v ulici Tyršova 1118/6, Praha 2 (mapa)

Od roku 2022 do roku 2023 fungovala díky projektu OPZ (CZ.03.1.51/0­.0/22_142/0017248), od září 2023 funguje jako dětská skupina se státním příspěvkem na provoz dětské skupiny – normativ dle zákona o dětské skupině č. 247/2014 sb.

Více o skupince zde.

Dětská skupina adaptační je určena pro děti ve věku od 1 roku do zahájení školní docházky, ale zpravidla od nás děti odchází mezi 3.-4. rokem do MŠ.

Nachází se na adrese Alej Českých exulantů 367/8, Praha 6. (mapa)

Více o skupince zde.

Dětská skupina Jabloňka je určena pro děti ve věku od 18 měsíců do zahájení školní docházky.

Nachází se na adrese Kutnauerovo náměstí 680/1, Praha 6. (mapa)

Otevíráme od ledna 2024.

Více o skupince zde.

Náš koncept a historie

První dvě dětské skupiny jsme otevřeli v září 2016 v Praze 6 a o rok později další v Berouně.

Přáli bychom si, aby naše dětské skupiny byly součástí rodiny a pečující v nich prodlouženou rukou rodičů. V našich zařízeních klademe důraz na respektující, láskyplný a radostný přístup k dětem a individuální péči v úzké spolupráci s rodinou. Rodiče jsou u nás vítáni a jejich potřebám nasloucháme. Naše chůvy je doplňují a respektují jejich názory a pravidla výchovy.

Za zásadní považujeme pobyt venku, kde si děti mohou hrát. Chceme, aby byly přirozené a učily se prožitky a hrou, pomocí nichž pak mohou rozvíjet svoji tvořivost. Nepodporujeme zbytečnou soutěživost a porovnávání. V tomto věku se děti nejvíce učí hrou a nápodobou. Podporujeme tedy jejich kreativitu prostřednictvím vhodných hraček, nejčastěji z přírodních materiálů. Učíme také děti tradicím souvisejícím s koloběhem roku a tvoříme s nimi jejich první malá umělecká díla.

Zeptejte se Karoliny

Ochotně vám zodpoví všechny dotazy týkající se vzdělávání, nabídek práce, zkoušek a Školy péče o děti.

odeslat dotaz

Jak se přihlásit?

Chcete-li k nám do některé z dětských skupin přihlásit své dítě, napište nám na email info@prostorprorodinu.cz. Domluvíme se na podrobnostech.

Zkušenosti rodičů

„Jsme moc rádi, že jsme na tento Prostor narazili a holky sem chodí. Jsme všichni nadšeni. Naše první zkušenost se skupinou a velmi pozitivní. Nebudete zakládat školy? :-)“

maminka Klárky a Kristýnky (DS Radost)

„Dcerka si zpívá, říká básničky, doma si jen tak sama začne. Je to skvělé, je vidět, jak se dětem věnují. Jen je mi líto, že odcházíme a já jen doufám, že dcerka bude spokojena ve státní školce jako tady u vás. Má to tu ráda.“

maminka Ellen (DS Medvídek v Berouně)

„Velice milý a vstřícný přístup. Vše perfektní, maximální spokojenost.“

maminka Natálky a Kryštůfka (DS Medvídek v Berouně)

„Vždy mě při vyzvednutí dcerky ze skupiny zaměstnanci informují o průběhu dne. Vím tak vše, co mě zajímá a nemusím se ptát. Docházka ovlivnila život dcery, a to velice pozitivně. Dcera je spokojená a vývojově vidím velké pokroky. Já a manžel jsme tak spokojeni a v době docházky stihneme spoustu práce.“

maminka Annabeth (DS Medvídek v Berouně)

Naši partneři