+420 774 402 131
Prostor pro děti, prostor pro rodiče

Zkoušky profesní
kvalifikace chůva

Od dubna 2015 jsme držitelem autorizace MPSV pro ověřování znalostí potřebných k profesionální péči o malé děti a můžeme tedy realizovat zkoušky profesní kvalifikace: Chůva pro děti do začátku školní docházky. (Národní soustava kvalifikací kód 69–017-M)

Uplatnění
v profesi chůva

Zkouška je určena pro všechny, kteří si přejí získat oprávnění pro práci na pozici chůva v dětské skupině, rodinném centru či v mateřské škole. Případně by rádi získali vázanou živnost Péče o děti do tří let.

Jak probíhá zkouška
a aktuální termíny:

Zkouška má dvě části – ústní a písemnou. Po splnění minimálně 80 % požadovaných kompetencí získáte osvědčení podle §19, zákona 179/2006 Sb., které slouží jako oprávnění pro profesionální péči o děti, včetně vázané živnosti.

V rámci zkoušky se ověřují vaše znalosti v oblasti péče o děti. Jde zejména o oblast zdravotnictví a poskytnutí první pomoci u dětí, komunikaci s dětmi různého věku a dovednosti řešit případné konflikty. Prověřujeme rovněž schopnost vytvořit vhodný program pro děti a dodržovat při tom zdravý životní styl. Neopomineme se zeptat také na aktuální legislativu v poskytování péče o děti.

Potřebujete-li pomoci s přípravou ke zkoušce, navštivte náš kurz Péče o malé děti. V rámci tohoto unikátního 40 hodinového kurzu získáte skvělou přípravu a dostatek znalostí i pro následnou praxi.

U zkoušky není třeba dokládat délku praxe, jejím smyslem je ověřit skutečné kompetence k profesionální péči o děti.

Písemná i ústní část zkoušky se konají v jeden den na adrese Thákurova 3, Praha 6. Přesný čas vaší zkoušky vám zašleme po přihlášení na zvolený termín. Mapku, jak se k nám dostanete, najdete zde.


Aktuální termíny

brzy zveřejníme

Zeptejte se Karoliny

Ochotně vám zodpoví všechny dotazy týkající se vzdělávání, nabídek práce, zkoušek a Školy péče o děti.

odeslat dotaz

Přihláška ke stažení

Cena za zkoušení a ověření Vašich znalostí je 5600,– Kč

Naši partneři