+420 774 402 131
Prostor pro děti, prostor pro rodiče

Minijesle

Pro koho jsou určeny Minijesle

Minijesle jsou nejmenším zařízením péče o děti, které nabízí rodinný přístup a prostředí, ale jsou zároveň cenově příznivější než služby domácí chůvy. Spojují výhody domácí rodinné péče s výhodami malého kolektivu se vzdělanými pečujícími. Prostor pro rodinu se v období 1.4.2017– 31.8.2018 podílel na pilotním ověření mikrojeslí ve spolupráci s MPSV a  od září 2017 jsme otevřeli dvě nová zařízení péče o děti na Praze 2.  

Po skončení projektu pokračujeme.  Během pilotního provozu jsme si potvrdili, že služba „nyní minijeslí“ je pro rodiče velmi potřebná a děti jsou u nás spokojené, rozhodli jsme se tedy, že mini zařízení péče o děti zachováme i od 1.9.2018 v nové formě. Od 1.9. 2018 otevřeme dět­skou skupinu První slova, pro maximálně 6 dětí ve věku od 1 roku, a dětský koutek První krůčky pro maximálně 4–5 dětí ve věku od 6 měsíců, kde bude možná i nepravidelná docházka.

Zařízení se nachází v prostorách přízemí na adrese:

„První krůčky“ v ulici Tyršova 6, blízko I.P. Pavlova
„První slova“ v ulici Slezská 62, nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad.

O děti pečujeme v domácím prostředí, na které jsou malé děti zvyklé, a snažíme se navodit atmosféru širší rodiny, které můžete své dítko bez obav svěřit. Pečlivě vybíráme pečující osoby a podílíme se na jejich profesním rozvoji. S respektem přistupujeme jak k dětem, tak jejich rodičům.

Projekt s reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0­.0/16_127/0003661 je spolufinancován z Evropského strukturálního fon­du.

Naše minijesle

Naše minijesle „První krůčky“ se nacházejí v centru Prahy blízko metra I. P. Pavlova a jsou určeny pro již chodící děti ve věku od 6 měsíců do čtyř let. O tyto děti pečujeme v domácím prostředí, na které jsou malé děti zvyklé a snažíme se navodit atmosféru širší rodiny. Mikrojesle „První krůčky“ se nacházejí na Praze 2 v ulici Tyršova 6 (viz mapa). Kontakt přímo do skupiny: 608 610 952 (raději sms).

Minijesle „První slova“ jsou nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad. Jak napovídá už jejich název, jsou určeny pro nejmenší děti. I zde je kolektiv čtyř dětí ve věku od šesti měsíců do čtyř let, o které pečuje jedna či dvě chůvy. Také zde panuje rodinná atmosféra a děti se v láskyplném prostředí mohou rozvíjet. Mikrojesle „První slova“ jsou v ulici Slezská 62 na Praze 2 (viz mapa). Kontakt přímo do skupiny: 608 164 350 (raději sms).

Zeptejte se Magdy

Ochotně vám zodpoví všechny otázky týkající se minijeslí.

odeslat dotaz

Jak se přihlásit?

Chcete-li přihlásit své dítě k nám do skupiny, zde se dozvíte, jak na to a jaký je postup:

  1. Kontaktujte nás na info@prostoroprorodinu.cz nebo simonova@prostorprorodinu.cz a společně naplánujeme návštěvu v mikrojeslích.
  2. Pokud vás naše prostředí osloví, napíšete Magdě Šimonové (simonova@prostorprorodinu.cz) a ověříte si volnou kapacitu pro dny, v které chcete, aby vaše dítě mikrojesle navštěvovalo.
  3. Následně nám pošlete vyplněnou přihlášku.
  4. Zajistíte si dokumenty, které jsou nutné pro zahájení docházky: evidenční list, potvrzení o postavení na trhu práce u obou rodičů (platí pro období projektu, je třeba dodat minimálně při zahájení a ukončení docházky a také při každé změně). Příslušné formuláře můžete obdržet v mikrojeslích nebo vám je zašleme elektronicky.
  5. Domluvíme si datum zahájení docházky.

Fotogalerie

Přihláška ke stažení, ceníky,
provozní řády

Zde najdete přihlášku, kterou si můžete stáhnout a v klidu doma vyplnit.
K dispozici jsou zde také ceníky a provozní řády jednotlivých dětských skupin.

Zkušenosti rodičů

„Jsme moc rádi, že jsme na tento Prostor narazili a holky sem chodí. Jsme všichni nadšeni. Naše první zkušenost se skupinou a velmi pozitivní. Nebudete zakládat školy? :-)“

maminka Klárky a Kristýnky (DS Radost, 15.11.2017)

„Dcerka si zpívá, říká básničky, doma si jen tak sama začne. Je to skvělé, je vidět, jak se dětem věnují. Jen je mi líto, že odcházíme a já jen doufám, že dcerka bude spokojena ve státní školce jako tady u vás. Má to tu ráda.“

maminka Ellen (DS Medvídek v Berouně)

„Velice milý a vstřícný přístup. Vše perfektní, maximální spokojenost.“

maminka Natálky a Kryštůfka (DS Medvídek v Berouně)

„Vždy mě při vyzvednutí dcerky ze skupiny zaměstnanci informují o průběhu dne. Vím tak vše, co mě zajímá a nemusím se ptát. Docházka ovlivnila život dcery, a to velice pozitivně. Dcera je spokojená a vývojově vidím velké pokroky. Já a manžel jsme tak spokojeni a v době docházky stihneme spoustu práce.“

maminka Annabeth (DS Medvídek v Berouně)

Naši partneři