+420 774 402 131
Prostor pro děti, prostor pro rodiče

Minijesle

Pro koho jsou určeny Minijesle

Minijesle jsou nejmenším zařízením péče o děti, které nabízí rodinný přístup a prostředí, ale jsou zároveň cenově příznivější než služby domácí chůvy. Spojují výhody domácí rodinné péče s výhodami malého kolektivu se vzdělanými pečujícími. Prostor pro rodinu se účastnil pilotního projektu ověření mikrojeslí ve spolupráci s MPSV. Během pilotního provozu jsme si potvrdili, že služba je pro rodiče velmi potřebná a děti jsou u nás spokojené. Proto jsme se rozhodli, že mini zařízení péče o děti zachováme.

O děti pečujeme v rámci našeho konceptu „Jako doma“ v domácím prostředí, na které jsou malé děti zvyklé, a snažíme se navodit atmosféru širší rodiny, které můžete své dítko bez obav svěřit. Pečlivě vybíráme pečující osoby a podílíme se na jejich profesním rozvoji. S respektem přistupujeme jak k dětem, tak k jejich rodičům.

Aktuálně v centru Prahy fungují 3 zařízení: Dětská skupina „První slova“ pro maximální počet 6 dětí od 1 roku.

Mikrojesle: „První krůčky“ a „Jako doma“ pro maximálně 4 děti od 6 měsíců.

Z důvodu malého počtu přítomných dětí bývají kapacity těchto zařízení naplněny. Je možné si ověřit aktuální stav e-mailem.

Naše minijesle

Mikrojesle „První krůčky“ se nachází na Praze 2 v ulici Tyršova 6.

Mikrojesle „Jako doma“ se nachází v ulici Slezská 62 nedaleko námestí Jiřího z Poděbrad.

Mikrojesle „První krůčky“ a „Jako doma“ jsou podpořeny z projektů CZ.03.1.51/0.0/0­.0/16_070/0011407 a CZ.03.1.51/0.0/0­.0/16_070/0011327 a spolufinancová­ny ESF.

Dětská skupina „První slova“ se nachází nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad. Je určena pro děti od 1 roku. O malý kolektiv dětí zde pečují v láskyplném prostředí jedna či dvě chůvy, které podporují rozvoj dětí.

Dětská skupina „První slova“ se nachází v ulici Slezská 62 na Praze 2.

Do skupinky můžete nahlédnout zde.

Zeptejte se Magdy

Ochotně vám zodpoví všechny otázky týkající se minijeslí.

odeslat dotaz

Jak se přihlásit?

Chcete-li přihlásit své dítě k nám do skupiny, zde se dozvíte, jak na to:

  1. Kontaktujte nás na info@prostoroprorodinu.cz nebo simonova@prostorprorodinu.cz. Společně pak naplánujeme návštěvu v našem zařízení péče o děti.
  2. Pokud vás naše prostředí osloví, napište Magdě Šimonové (simonova@prostorprorodinu.cz) a ověřte si volnou kapacitu pro dny, v které chcete, aby k nám vaše dítě docházelo.
  3. Následně nám pošlete vyplněnou přihlášku.
  4. Zajistíte si dokumenty, které jsou nutné pro zahájení docházky: evidenční list, smlouvu a potvrzení o postavení na trhu práce. Příslušné formuláře můžete obdržet při prohlídce nebo vám je zašleme elektronicky.
  5. Domluvíme si datum zahájení docházky.

Fotogalerie

Přihláška ke stažení, ceníky,
provozní řády

Zde najdete přihlášku, kterou si můžete stáhnout, a v klidu doma vyplnit.
K dispozici jsou také ceníky a provozní řády jednotlivých dětských skupin.

Zkušenosti rodičů

„Jsme moc rádi, že jsme na tento Prostor narazili a holky sem chodí. Jsme všichni nadšeni. Naše první zkušenost se skupinou a velmi pozitivní. Nebudete zakládat školy? :-)“

maminka Klárky a Kristýnky (DS Radost, 15.11.2017)

„Dcerka si zpívá, říká básničky, doma si jen tak sama začne. Je to skvělé, je vidět, jak se dětem věnují. Jen je mi líto, že odcházíme a já jen doufám, že dcerka bude spokojena ve státní školce jako tady u vás. Má to tu ráda.“

maminka Ellen (DS Medvídek v Berouně)

„Velice milý a vstřícný přístup. Vše perfektní, maximální spokojenost.“

maminka Natálky a Kryštůfka (DS Medvídek v Berouně)

„Vždy mě při vyzvednutí dcerky ze skupiny zaměstnanci informují o průběhu dne. Vím tak vše, co mě zajímá a nemusím se ptát. Docházka ovlivnila život dcery, a to velice pozitivně. Dcera je spokojená a vývojově vidím velké pokroky. Já a manžel jsme tak spokojeni a v době docházky stihneme spoustu práce.“

maminka Annabeth (DS Medvídek v Berouně)

Naši partneři