+420 774 402 131
Prostor pro děti, prostor pro rodiče

Dětská skupina "Hrajeme si"

Skupina fungovala v projektech Vybudování a provoz DS Hrajeme si v Praze (2016–2018), Provoz DS Hrajeme si v Praze (2018–2020) a DS Hrajeme si v Praze (2020–2022). Nyní funguje se státním příspěvkem na provoz dětské skupiny – normativ dle zákona o dětské skupině č. 247/2014 sb. Více zde.

Dětská skupina „Hrajeme si“ slouží rodinám, kde alespoň jedna osoba má vazbu na trh práce. Provoz zařízení podpoří rovné příležitosti žen a mužů při uplatnění na trhu práce. Dětská skupina „Hrajeme si“ doplňuje dosavadní institucionální zařízení v místě a dotváří ucelený systém péče o dítě od 1 roku. Provozováním zařízení péče o děti předškolního věku přispíváme k vhodnějším podmínkám pro zaměstnanost rodičů s dětmi.

Hrajeme si a objevujeme svět plný divů.

Zveme vás do dětské skupiny Hrajeme si.

Rodičům nabízíme péči o malé děti kvalifikovanými pečujícími osobami, které pracují s respektem k dětským potřebám, zejména formou hry.

Ve skupině je maximálně 12 dětí, o které se starají dvě až čtyři pečující.

Naším hlavním cílem je rozvoj sebeobsluhy, sebeuvědomění a rozvoj komunikačních dovedností dětí tak, aby byly připraveny na hladký vstup do mateřské školy.

Otevřeno máme od pondělí do pátku. Od 7:30 do 14:30 hod dětská skupina. Od 14:30 do 16:30 hod odpolední klub.

KONTAKT DO SKUPINKY PRO RODIČE DĚTÍ, KTERÉ HRAJEME SI JIŽ NAVŠTĚVUJÍ: 776 476 151, hrajemesi@prostorprorodinu.cz

Dětská skupina je rodinného typu a rodiče jsou u nás vítáni stejně, jako vítáme zájem na spoluvytváření prostředí a aktivit pro vaše děti a zpětnou vazbu vaší spokojenosti.

Program: V tomto věku se děti nejvíce učí hrou a nápodobou. Podporujeme jejich kreativitu prostřednictvím vhodných hraček, nejčastěji z přírodních materiálů, a častým pobytem venku. Učíme děti tradicím souvisejícím s koloběhem roku a tvoříme s nimi jejich první malá umělecká díla.

Rozvoj sebeobsluhy a komunikačních dovedností probíhá přirozenou a respektující formou s přihlédnutím k individuali­tě dětí.

Do skupinky můžete nahlédnout zde.

Kdo o děti pečuje? Podívejte se sem.

Na začátku roku 2020 jsme se přihlásili k dobrovolnému auditu značky kvality, kterým jsme úspěšně prošli.


Co ještě potřebujete vědět?

Ceník pro děti do 3 let

Ceník pro děti od 3 let

Jak se přihlásit? Zeptejte se Katky

Ochotně vám zodpoví všechny dotazy týkající se dětských skupin Radost, Hrajeme si a Medvídek v Berouně. Můžete jí napsat také na e-mail novakova@prostorprorodinu.cz

odeslat dotaz

A co říkají rodiče?

„Dakujem naozaj velmi pekne za vsetko, na vsetky 3 vychovavatelky nemozem povedat krive slovo, od adaptacie az do konca boli stale mile, kazdy den som vedela dopodrobna co Adelka robila alebo ako pokrocila, co ma naozaj velmi tesilo, v inych DS takyto pristup nemaju, zaco mate naozaj velke plus :) Basnicky a pesnicky aj vdaka Vam Adelka registruje, co jej aj doma pustame a niektore pohyby ma urcite z DS tak sa ich doma ucime :) Naozaj velka spokojnost!"

Maminka Adélky (březen 2022)

„Moc děkujeme za Vaše služby. S Hrajeme si jsme byli opravdu spokojení – Izaiášek do skupinky chodil téměř dva roky. Počáteční adaptace byla těžší, je ale úžasné, že odchází zvyklý na kolektiv a na tety a s adaptací ve velké školce nemá žádný problém, což je pro mne takový zázrak. Chci moc ocenit a poděkovat především úžasnému týmu pečujících – Monče, Helče a Terezce, které mají úžasný přístup a Izaiáš s nimi byl opravdu moc rád.:) Děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalších aktivitách."

Maminka Iziáška (září 2021)

„Valinka byla ve školce moc spokojená, byla to její první školka a má jen dobré zkušenosti. Já měla strach, jak se jí bude ve školce líbit, a nakonec po každé návštěvě vyváděla, protože nechtěla jít domů :-) Vřele budu všem doporučovat."

Maminka Valinky (leden 2021)

„S naším zapojením do skupinky Hrajeme si jsme byly já i dcera velmi spokojené. Dcerka ocenila malý, ale přesto rozmanitý kolektiv dětí, výtvarné a hudební aktivity. Já bych ocenila vstřícný a aktivní přístup pečujících. Například ve vztahu k odplenkování byly se svými zkušenostmi, odvahou a důsledností úspěšnější než my doma ;-) Po půl roce je z našeho stydlivého batolátka už zkušená slečna, která se těší na nástup do státní školky, tak doufám že ji tam nezklamou :-)"

Maminka Dora (prosinec 2020)

„Tedík byl minulý týden ve čtvrtek naposledy u Vás v DS Hrajeme si. Tímto bych Vám chtěla ze srdce poděkovat, hlavně za pomoc, kterou jste mi poskytli jako samoživitelce. Tedíkovi se u Vás moc líbilo, spoustu se toho naučil a chodil do skupinky pokaždé velmi rád, nejen kvůli dětem, ale i kvůli super tetám. Takže ještě jednou mnohokrát díky, jsem Vám velmi vděčná, budu Vás doporučovat dále a kdyby se mi náhodou poštěstilo, tak i další dítko bych k Vám neváhala dát :) Mějte se všichni báječně a přeji mnoho zdarů a štěstí do dalších let!"

Maminka Tedíka (srpen 2020)

„Chválím úplně nejvíce vstřícný přístup vedení i pečujících, a to nejen vůči samotným mrňatům, ale i vůči potřebám rodičů. Oceňuji snahu poskytnout dětem co možná nejkvalitnější péči včetně stravování, dcerka i my rodiče jsme moc spokojení. Naše ratolest se do skupinky vždycky moc těší, má ráda kolektiv dětí, učí se tvořit, tancuje, zpívá, chodí se proběhnout na hřiště s kamarády… prostě hromada prima rozvíjecích aktivit. Stejná pochvala patří i DS Medvídek v Berouně! "

Maminka Barunky (únor 2020)

„Všem z Prostoru pro rodinu bych ráda poděkovala za vaši péči, přístup, komunikaci a mnohdy vstřícné kroky. Rozárka u vás byla moc spokojená, já také. Moc nás mrzí, že musíme skupinku opustit. Ještě jednou děkujeme a přejeme vám všem jen to nejlepší."

Maminka Rozárky (leden 2020)

Zeptejte se Karoliny

Ochotně vám zodpoví všechny dotazy týkající se vzdělávání, zkoušek a Školy péče o děti.

odeslat dotaz

Naši partneři