+420 774 402 131
Prostor pro děti, prostor pro rodiče

Dětská skupina "Radost"

Skupina fungovala v projektech Vybudování a provoz DS Radost v Praze (2016–2018), Dětská skupina Radost (2018–2020) a DS Radost v Praze (2020–2022). Nyní funguje se státním příspěvkem na provoz dětské skupiny – normativ dle zákona o dětské skupině č. 247/2014 sb. Více zde.

Dětská skupina „Radost“ slouží rodinám, kde alespoň jedna osoba má vazbu na trh práce. Provoz zařízení podpoří rovné příležitosti žen a mužů při uplatnění na trhu práce. Dětská skupina „Radost“ doplňuje dosavadní institucionální zařízení v místě a dotváří ucelený systém péče o dítě od 1 roku. Provozováním zařízení péče o děti předškolního věku přispíváme k vhodnějším podmínkám pro zaměstnanost rodičů s dětmi.

Radost z pohybu, radost ze hry, radost z přírody.

Zveme vás do dětské skupiny Radost.

Rodičům nabízíme péči o děti kvalifikovanými pečujícími osobami, které pracují s respektem k dětským potřebám.

Doporučujeme dětem přibližně ve věku 2–6 let, které potřebují více pohybu a dynamičtější aktivity a nejsou již tolik vázané na rodiče nebo pečující osobu.

Ve skupině je maximálně 12 dětí, o které se starají dvě až tři pečující.

U dětí podporujeme objevování jejich vlastních cest a nových zkušeností, prostředí je připravené pro pohyb, hru a enviromentální výchovu.

Otevřeno máme od pondělí do pátku. Od 7:30 do 14:30 hod dětská skupina. Od 14:30 do 16:30 hod odpolední klub.

KONTAKT DO SKUPINKY PRO RODIČE DĚTÍ, KTERÉ RADOST JIŽ NAVŠTĚVUJÍ: 774 808 293, radost@prostorprorodinu.cz

Dětská skupina je rodinného typu a rodiče jsou u nás vítáni stejně, jako vítáme zájem na spoluvytváření prostředí a aktivit pro vaše děti a zpětnou vazbu vaší spokojenosti.

Pro děti je připraveno příjemné prostředí, kde mohou zapojovat své smysly a poznávat okolní svět, sledovat koloběh roku a jeho tradice a učit se prostřednictvím zážitků.

Nedílnou a důležitou součástí výchovy je pobyt venku a objevování přírodních zákonitostí.

Děti jsou vedeny ke spolupráci a vzájemné pomoci. Jsou podporovány v tvořivé i umělecké činnosti, zvládáním jednoduchých řemeslných činností a svobodnou hrou v přírodě nebo uvnitř.

Do skupinky můžete nahlédnout zde.

Kdo o děti pečuje? Podívejte se sem.

Na začátku roku 2020 jsme se přihlásili k dobrovolnému auditu značky kvality, kterým jsme úspěšně prošli. Od začátku platnosti novely zákona 247/2014 Sb. byl audit nahrazen standardy kvality, které musí splnit každá skupina.

V odpoledních hodinách zde probíhá Výtvarně-tvořivý klub a Hudebně-pohybový klub.


Co ještě potřebujete vědět?

Ceník pro děti do 3 let

Ceník pro děti od 3 let

Jak se přihlásit? Zeptejte se Katky

Ochotně vám zodpoví všechny dotazy týkající se dětských skupin Radost, Hrajeme si, Medvídek v Berouně, Dětská skupina adaptační a Jabloňka.

odeslat dotaz

A co říkají rodiče?

„Bylo to velmi milé setkání, Pepinka se hodně naučila a výrazně posunula úplně ve všem. Bude se nám stýskat."

Maminka Pepinky (říjen 2023)

„Moc děkuji za skvělou péči a trpělivost s mou dcerou :) Ať se vám daří."

Maminka Veroniky (září 2023)

„Moc děkuji za péči v obou skupinkách. Magda chodila do skupinky s nadšením a radostí a já byla v práci v klidu, že je moje dítě v prostředí, které má ráda a kde ho rozvíjí."

Maminka Magdaleny (srpen 2023)

„Jste skvělé a ráda vás doporučím všem rodičům malých dětí v okolí."

Maminka Medy (srpen 2023)

„Na konci června jsme se s Eliškou rozloučily se skupinou Radost a po skoro dvou a půl letech i s Prostorem pro rodinu. Ani nevím, jak vám a vašim kolegyním poděkovat za péči, kterou jste nám věnovaly. Chtěla bych moc poděkovat koordinátorce Katce, že bylo možné se s ní vždy na všem v klidu, pohodě a věcně domluvit. Opravdu si s manželem oba moc vážíme toho, že Eliška mohla navštěvovat obě vaše DS. Uvažuji o přihlášení naší mladší dcery, která se nám letos narodila, k vám do Radosti."

Maminka Elišky (červen 2023)

„Jsme strašně rádi (a vděční) za péči, která byla oběma dětem po ty roky věnována. Oba kluci chodili do skupinky moc rádi, Max tam poslední měsíce chodil s úsměvem a nechtělo se mu domů."

Maminka Maxe a Matěje (únor 2023)

„Chtěla bych moc poděkovat za všechnu administrativu, a že jí zrovna s námi bylo dost, a hlavně za všechnu péči o Marušku. Byly jste pro nás všechny jako rodina! A budete nám chybět. Přejeme vše do dobré do dalších let."

Maminka Marušky (srpen 2022)

„Magdička chodila do Radosti rok a nemohli jsme vybrat lépe. Do Radosti chodil už před čtyřmi lety syn, proto jsem věděla, že péče v DS je kvalitní. Velmi oceňuji estetiku prostoru, ve kterém děti traví čas, ale to nejdůležitější je samozřejmě přístup pečujících a ten je zkrátka úžasný. Všechny tři „tety“ byly vždy trpělivé, laskavé s neuvěřitelnou superschopností pamatovat si individuální potřeby dětí."

Maminka Magdičky (srpen 2022)

„Moc děkujeme za všechno, za přijetí, za skvělou péči o Sofinku, za super kreativní program, za možnost toho, že si Sofinka udělala první kamarády. Díky celému týmu Radosti Sofinka prožila skvělý půlrok a já mohla nastoupit do práce a být v klidu, že o Sofi je maximálně postaráno. Moc na vás budeme myslet a vzpomínat a až si dáme druhé kolo rodičovství, tak doufáme, že budeme moci opět využít vašich služeb. S přáním toho nejlepšího."

Maminka Sofinky (srpen 2022)

„Dcera navštěvovala skupinku Radost od 2–3 let. Adaptovala se velmi rychle díky šikovným pečujícícm, kterým na dětech opravdu záleží. Téměř každý den něco vyráběli a snažili se vzít děti ven za každého počasí. Vyzvedávala jsem ji vždy veselou a spokojenou. Skupinku můžu s klidným svědomím doporučit."

Maminka Lucie Wagnerová (září 2021)

„Všem, kteří se o Vendu starali a se mnou komunikovali, MOC DĚKUJEME za velkou vstřícnost, trpělivost a empatii. Radost nám přirostla k srdci. Ve skupince bylo znát, že tento prostor tvoří lidé, které jejich práce naplňuje a kteří ji dělají, jak nejlépe umí. Máte vše výborně vymyšlené, nastavené a zpracované – ať se to týká programu, prostředí, komunikace. Snad to nevyzní příliš pateticky, ale jsem přesvědčená, že pro Vendu jste byli tím nejlepším možným startem do „organizované společnosti". Přeji všem z Prostoru pro rodinu hodně zdraví, štěstí a samozřejmě – radosti ; ))! A ať ve vaší práci vytrváte! Děkujeme!!!"

Maminka Vendy (září 2021)

„Byl to šťastnej den, když jsme tenkrát na hřišti s Anny „sbalily" tety z dětský skupinky Prostoru pro rodinu. Anny byla ještě špunt, kterýmu ani zdaleka nebyly dva, ale už tenkrát je ukecala. Žijem v době v jaký žijem a teď do skupinky nechodí, ale i tak tety na svoje děti myslej a dnešní zastavení u parapetu bylo vážně svátečně dojemný. Všechny moc zdravíme a děkujeme, že máme díky vám život o tolik bohatší a hezčí."

Maminka Anny (duben 2021)

„Syn byl ve skupince moc spokojený. Velmi si rozuměl se skvělou paní učitelkou Bárou a dobře mu bylo i s Terkou, která s ním často něco tvořila. Já jsem velmi oceňovala přátelskou atmosféru i to, že s dětmi chodily pečující ven prakticky za jakéhokoliv počasí. Líbilo se mi, že nenahnaly všechny děti po obědě do postýlek, ale že více méně nechaly na dětech, zda usnou. Než si Kryštofek zvykl, posílaly pečující dopolední fota nebo videa, abych viděla, že ten pláč při loučení už Kryštofka přešel. Za to jsem byla opravdu vděčná, protože se mi ulevilo a já se mohla soustředit na práci. Radost pomohla Kryštůfkovi vstoupit do dětského světa a já za to děkuji. Teď chodí Kryštofek jinam a i díky přípravě v Radosti zvládl přechod výborně. Děkuji a přeji Vám úspěšný vstup do nového týdne a skupince mnoho spokojených dětí i jejich rodičů."

Maminka Kryštůfka (únor 2021)

Zeptejte se Karoliny

Ochotně vám zodpoví všechny dotazy týkající se vzdělávání, nabídek práce, zkoušek a Školy péče o děti.

odeslat dotaz

Naši partneři