+420 774 402 131
Prostor pro děti, prostor pro rodiče

Dětská skupina "První slova"

Od roku 2019 do roku 2022 fungovala skupina v rámci projektu „Provozování dětské skupiny První slova“ (hrazeno z ESF), nyní funguje se státním příspěvkem na provoz dětské skupiny – normativ dle zákona o dětské skupině č. 247/2014 sb. Více zde.

Dětská skupina „První slova“ slouží rodinám, kde alespoň jedna osoba má vazbu na trh práce. Provoz zařízení podpoří rovné příležitosti žen a mužů při uplatnění na trhu práce. Dětská skupina „První slova“ doplňuje dosavadní institucionální zařízení v místě a dotváří ucelený systém péče o dítě od 1 roku. Provozováním zařízení péče o děti předškolního věku přispíváme k vhodnějším podmínkám pro zaměstnanost rodičů s dětmi.

Maximální kapacita dětské skupiny je 6 dětí v jednom okamžiku, o které se stará jedna až dvě pečující osoby.

Otevřeno máme od pondělí do pátku. Od 7:30 do 14:30 hod dětská skupina. Od 14:30 do 16:30 hod odpolední klub.

KONTAKT DO SKUPINKY PRO RODIČE DĚTÍ, KTERÉ PRVNÍ SLOVA JIŽ NAVŠTĚVUJÍ: 608 164 350, slova@prostorprorodinu.cz

Naší snahou je navodit dětem pocit širší rodiny, čehož dosahujeme vzájemnou důvěrou mezi pečující osobou a dětmi. Cílem je poskytnout dětem i rodičům péči založenou na individuálních potřebách rodiny. Rodiče jsou u nás vítáni, vítáme zájem na spoluvytváření prostředí a aktivit pro vaše děti a zpětnou vazbu vaší spokojenosti. Tvoříme most mezi rodinou a mateřskou školou.

Program: V tomto věku se děti nejvíce učí hrou a nápodobou. Podporujeme jejich kreativitu prostřednictvím vhodných hraček, nejčastěji z přírodních materiálů, a častým pobytem venku. Učíme děti tradicím souvisejícím s koloběhem roku a tvoříme s nimi jejich první malá umělecká díla.

Rozvoj sebeobsluhy a komunikačních dovedností probíhá přirozenou a respektující formou s přihlédnutím k individuali­tě dětí.

Do skupinky můžete nahlédnout zde.

Kdo o děti pečuje? Podívejte se sem.

V odpoledních hodinách zde probíhá Výtvarně-tvořivý klub, Hudebně-pohybový klub a Batolenie.

A co říkají rodiče?

„Jsme moc rádi, že Meda vkročila do školkového světa právě ve skupince První slova. Moc děkujeme Helence, Marcelce i dalším za trpělivý a empatický přístup. Doporučujeme vás, kde můžeme :)"

Maminka Medy (červenec 2023)

„Moc vám děkujeme za veškerou péči o naši dceru. Chodila k vám ráda a paní učitelka Helena je její srdeční zálležitostí. Díky i ostatním, byli jsme moc spokojeni."

Maminka Rozálie (červen 2023)

„Když k vám přijdeme, tak si Rozka hned rve boty dolů a utíká, ani se neohlídne!! Je to skvělé. Vrací se spokojená, evidentně je jí tam dobře. A prostě se jí u vás líbí."

Maminka Rozky (prosinec 2022)

„U Vás jsme byly nadšené, Lilly kvetla před očima a Vám patří velký dík za to, že jste jí vybudovaly pozitivní vztah k dětem. Neustále na Vás i na ostatní děti vzpomíná a vypráví nám, co asi děláte a jaké se učíte básničky. Je nám líto, že jste tak daleko, jinak by k Vám Lilly asi chodila až do maturity :)"

Maminka Lilly (leden 2021)

„Rádi bychom Vám poděkovali za lásku a péči věnovanou Nelince. Byli jsme moc spokojení a Nelinka měla skupinku a zejména obě tetičky Helenu i Marcelu moc ráda. Pro změnu jsme se rozhodli, protože jsme se právě přestěhovali a nové zařízení je od nás pár kroků."

Rodiče Nely (prosinec 2019)

„A v neposlední řadě taky děkuji za péči, která se Zojce ve skupince dostávala. Helena s Marcelou jsou skvělé a jsem ráda, že Zoe narazila zrovna na ně! Ukazuje se, že je na školku dobře připravená a myslím, že citlivý přístup Heleny a Marcely na tom mají obrovský podíl!"

Maminka Zoe (prosinec 2019)


Co ještě potřebujete vědět?

Ceník pro děti do 3 let

Ceník pro děti od 3 let

Jak se přihlásit? Zeptejte se Kateřiny

Ochotně vám zodpoví všechny dotazy týkající se dětských skupin První krůčky, První slova, Jako doma a Do malého světa.

odeslat dotaz

Naši partneři